יום היוגה הבינלאומי – 108 ברכות השמש

פרטי האירוע:

כוחו של תרגול של 108 פעמים הברכה לשמש.

מאה ושמונה נחשב למספר מיוחד, המכפלה המושלמת של המספר שלוש, כי הוא מורכב משלוש ספרות וסכום ספרותיו תשע, כלומר, שלוש שלישיות. שלוש מסמל את האיזון המושלם. זהו מספר בעל משמעות פילוסופית עמוקה בתרבויות ודתות רבות. באסטרונומיה ההודית מוצאים את העובדות הבאות בהקשר למספר מאה ושמונה: המרחק בין כדור הארץ לשמש הוא 108 פעמים קוטר השמש. המרחק בין כדור הארץ לירח הוא 108 קוטר הירח. קוטרה של השמש הוא 108 פעמים קוטר כדור הארץ. כלומר, השמש והירח מחוברים לארץ ביחס של 108 פעמים הקוטר העצמי שלהם. המספר מאה ושמונה מסמל את השלמות ואת האינסוף. 108 חרוזי התפילה בשרשרת המאלה מסמלים 108 צעדים קטנים של התודעה האנושית לאור האלוהי. כל העברה של חרוז, בליווי החזרה על המנטרה וההתכוונות מהווה צעד להתקרבות לאש הפנימית שבתוכנו.

בתרגול 108 פעמים ברכת השמש, מגיע הרגע בו התנוחות זורמות בעצמן,נחווה "מאמץ ללא מאמץ", הגוף עובד כיחידה עצמאית וחופשית, התנועה זורמת ברכות והקצב נובע מעצמו, אז – ההכרה משתחררת. בחופש הזה, הנולד מתוך תנועה מחזורית, כמו מחזוריות השמש, חווה המתרגל התעלות, חיבור עם היקום, התרוממות רוח.

כולכם מוזמנים לחוות את החוויה ולאתגר את הגוף

 

שתפו את אירועי יוגס עם חברים ומשפחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

לתיאום שיעור ניסיון או לכל שאלה שלכם מלאו את הפרטים

וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי